Modernizacja obszaru stacji kolejowej w Derby

Zmiana sygnalizacji stacji kolejowej w Derby to inwestycja o wartości 200 milionów funtów szterlingów, mająca na celu usprawnienie połączeń kolejowych wewnątrz i wokół tej ważnej stacji. Jest to największy program inwestycyjny i usprawniający w Derby od dziesięcioleci, który poprawi komfort podróżowania tysiącom pasażerów każdego roku.

Chociaż sama stacja została zmodernizowana w 2013 roku, to obecny układ torów nie został ulepszony przez prawie 50 lat, a sygnalizacja nie została kompleksowo zmodernizowana od 1960 roku.  W tym czasie liczba pasażerów podróżujących przez Derby wzrosła ponad dwukrotnie.

W ramach inwestycji:
• powstanie nowy peron
• unowocześnione zostanie torowisko i sygnalizacja
• wprowadzony zostanie nowy układ torów, dzięki któremu usunięte zostaną tzw. wąskie gardła powodujące konieczność oczekiwania na wjazd na perony poza stacją.

Hitachi zostało zaangażowane przez brytyjskiego operatora infrastruktury, firmę Network Rail w celu opracowania szczegółowego narzędzia modelowania mikro symulacji planowanej infrastruktury kolejowej z użyciem symulatora TREsim. Łącznie w trakcie projektu zamodelowano 8 wariantów projektowych, które umożliwiły zaprezentowanie przewoźnikom kolejowym działania nowej topologii w przyszłych sytuacjach ruchowych, także podczas zakłóceń.
Zamodelowanie głównej bocznicy kolejowej położonej w pobliżu tej ruchliwej stacji w połączeniu z rozkładem jazdy pociągów pozwoliło zademonstrować
i udowodnić, że nowy układ torów będzie funkcjonował poprawnie, jednocześnie pozwalając firmom kolejowym na obsługę swojego taboru.

Aby spełnić wymagania Network Rail, firma Hitachi wykorzystała swoją ekspercką znajomość brytyjskich kolei oraz swoje unikalne doświadczenie w zakresie symulacji.

Dziękujemy za zainteresowanie naszym artykułem.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *